Hét tenger

Támogatás megszüntetése

2025. július 26. 17:21 - savanyújóska

A blogon több mint két évvel ezelőtt lett bevezetve a támogatói rendszer, mellyel az olvasók önkéntes alapon különböző összegekkel támogathatták a blogot, kisebb adományok rendszeres vagy alkalmankénti utalásával. Ismét hangsúlyoznám, az ötlet nem tőlem származott, maguk az olvasók javasolták azt, amikor célozgatni kezdtem rá, hogy kezdek belefáradni a rendszeres írásba, és valószínűleg már nem sokáig fogom ezt csinálni. Vagyis aki fizetett, tényleg önkéntes alapon tette, hogy ezzel is ösztönözzön a további munkára, és így meghosszabbítsák a blog életét. Ez máig jóleső érzéssel tölt el, jó pár embernek ugyanis ezek szerint tényleg jelentett valamit az, amit az évek során itt, és az előző weblapomon összehoztam.

Az olvasók támogatásaiból nem is kis összeg került a konyhára, összesen több mint 600 ezer forint folyt be, ami szerintem ebben a műfajban nagyon szép összeg, még akkor is, ha ennek több mint harmada az első hónapok nagy felbuzdulása idején érkezett, és a lelkesedés később láthatóan erősen visszaesett. (Rendszeres havi támogatást jelenleg 13 olvasó utal.) Igyekeztem is megdolgozni a pénzemért, és a támogatások végül legalább két évvel meghosszabbították a blog életét, azt ugyanis eredetileg már tavaly be akartam fejezni. Viszont előbb-utóbb azért így is eljön az idő, amikor az ember azt érzi, most már tényleg ideje tovább lépni, és valami mással foglalkozni. Lassan 20 éve írom a netre a tengeri, főleg haditengerészeti témájú cikkeket, és egyre inkább úgy érzem, most már inkább csinálja valaki más. Jelenlegi terveim szerint jövőre, a huszadik évfordulón most már tényleg lezárom a blogot, és befejezem ezirányú tevékenységemet.

Méltánytalannak érezném, ha az utolsó napig elfogadnám a támogatásokat, és akkor mondanám azt, hogy kösz a pénzt, viszlát! Az utolsó év legyen mindenki számára ingyenes, már csak azért is, mert főleg ismétléseket teszek már csak fel, a korábbi lapomon megjelent olyan írásokat, melyek szerintem jól sikerültek, de érzésem szerint akkor nem kaptak kellő visszhangot. (Ilyen a jelenleg futó sorozat is.) Nagyobb terjedelmű új anyagot már csak egyet tervezek elkészíteni.

A technikai részletekkel nem vagyok egészen tisztában, de feltételezem, a Barion számla megszüntetésével az oda való átutalások is automatikusan megszűnnek, ezzel tehát remélhetőleg nem lesz további teendő. Ismét szeretném megköszönni mindenkinek a támogatást, és remélem, utólag sem érzik úgy, hogy az kidobott pénz volt.

 

 

36 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://htenger.blog.hu/api/trackback/id/tr3218915628

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

RedGreg 2025.07.26. 18:19:40

Hát szomorúan olvasom, de teljesen érthető. Így csendes olvasódként is köszönöm a rengeteg beletett munkádat

hereverő heverő 2025.07.26. 19:12:07

Minden fillér megérte, és úgy érzem megérdemled a pihenést. Hiányozni fog a blog, ha már nem lesz.
Respect.

Zs_ 2025.07.26. 21:18:37

Az egyik rendszeres támogatóként igencsak szomorúan hallom. Az írások felérnek egy komolyabb könyv igényességével. Csak az az egy vigasztal hogy még csak pár éve követem, így rengeteg anyag van még amit el tudok olvasni visszamenőleg is. Ezúton is nagyon köszönöm, és ahogy korábban már írták, minden fillér megérte.

Galaric 2025.07.26. 22:52:16

Totálisan hiánypótló volt a blogod.
Megvásároltam az e könyveket is amiket írtál.
Szomorú hír ez mindnyájunk számára, de el kell fogadnunk a döntésedet.
Szeretném megköszöni a munkádat amivel el láttál minket jobbnál jobb írásokkal. :)

Wildhunt 2025.07.27. 08:46:42

Minden fillér megérte, ahogy mások is írták. Köszönöm a munkád, a jól megírt, tartalmas cikkeket. És persze amíg még megy a blog, olvasni fogjuk. Meg utána is.

horthyadmiral 2025.07.27. 08:51:27

Végtelenül elszomorít a döntésed, de megértem, én is megvettem a könyveidet, szinte minden írásodat letöltöttem, sokat szoktam olvasni ezeket ismétlés céljából. Hiányozni fognak az írásaid, már az acélmonstrumon is követtelek . Kívánok Neked minden jót, de szerintem Neked is hiányozni fog a blog. Üdvözlettel Szabó József Berlinből.

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.07.27. 16:49:16

Hát én pedig finanszíroztam volna még boldogan tovább.

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.07.27. 17:03:35

Ja, és nem fog senki más sem írni helyetted a témában. A blognak kvázi sincs versenyetársa. Egyetlen hasonló témájú tartalomgyártó van, a Csatahajó podcast, de az nem írott forma és nagyon egyenetlen mennyiségben jö a tartalom sajnos onnan. De őt is támogatom amúgy.

Cymantrene 2025.07.27. 18:38:49

Sajnálom.
Remélem, néha majd fölbuzog benned az írhatnék.
Tényleg, a papírmodellekkel fölhagytál?

savanyújóska 2025.07.27. 19:33:53

Mint általában, most sem reagálok külön-külön minden kommentre, de kösz mindenkinek a megértést és az elismerést. A könnyes búcsúra még ráérünk, a blog még egy évig működni fog.

@Cymantrene: Fel. Nem köt már le annyira, és a szemem se bírja már, még az 1/200 méretarányt se.

ZizZ_21 2025.07.28. 08:58:48

Hát nagyon sajnálom, izgatottan vártam minden új cikket a blogon, az írásodnak köszönhetően még azokat a témákat is szívesen olvastam, amik egyébként kevésbé keltik fel az érdeklődésem, a könyveid is megvettem. A régebbi írásaid, cikkek hol találhatóak még meg? Milyen blogokon vagy egyéb helyeken?

SirHiggins 2025.07.28. 09:55:45

Még a gportal (?)-os, vagy milyen idők óta olvasom rendszeresen, és újra az írásaid.
Nagy űrt fog hagyni minden hadihajó és hajózás szerető emberben ha abbahagyod
a valóban hiánypótló munkád.
Nyálas nem akarok lenni, de hosszú éveken, évtizedeken át voltál kísérője sokunknak itt szerintem :)

Egyéb témában sem akarsz írni, podcast-olni, esetleg videózni?
Pl. nekem tetszett anno az angliai túrabeszámoló is.

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.07.28. 10:04:44

@ZizZ_21: Anno Zoli írásainak nagy részét, a modern kor és érdekesebb életrajzokat áttettem pdf-be.
Itt elérhetők.
www.mediafire.com/folder/712jt3pqzu28z/Zoli+Hajoi

bz249 2025.07.28. 10:10:33

Koszonet a blogert

ZizZ_21 2025.07.28. 14:31:37

@molnibalage: WOW <3 Köszönöm szépen!

savanyújóska 2025.07.28. 17:27:46

@ZizZ_21: Molni az ilyen igényekre reagálva nagyon előzékenyen azonnal megadja a régi lap cikkeinek a linkjét, majd amikor megjegyzem, hogy ezek nagy részét ide is fel akarom majd tenni, azt mondja, hogy bocsi, majd amikor valaki ismét a régi írások hozzáférhetősége után érdeklődik, megint rögtön megadja a linket.
Egyébként a sor elején található cikk (A Regia Marina és az 1940/41. mediterrán válság) nem az én írásom, hanem dr. Kolonits Ferencé. Ha jól emlékszem, a Hadtörténeti Közlemények valamiért nem vette át tőle, ő pedig volt szíves beleegyezni, hogy akkor én tegyem közzé.

@SirHiggins: "Egyéb témában sem akarsz írni, podcast-olni, esetleg videózni?"

Utaltam már rá itt-ott, hogy egy ideje a gyakorlatban is űzöm a hajózást, egy ideig vitorlásom is volt a Balatonon. Az újabb hajóm renoválásával remélhetőleg két év múlva végzek, és nekivágok a vizeknek, ha leszek még olyan állapotban, talán a nagyobbaknak is. Elképzelhető, hogy ha lesz ebből valami, és ha lesz még kedvem írni, talán indítok egy afféle életmód blogot. Úti beszámoló egyébként lesz még az idén is, nemrég ugyanis megint jártam Portsmouthban, és bepótoltam néhány lemaradást a három évvel ezelőttiből.

SirHiggins 2025.07.28. 18:14:25

@savanyújóska: az menő lenne. Esetleg, ha majd ott tartunk, egy real life htenger blog olvasók búcsúztató-sörözés? :D

savanyújóska 2025.07.28. 19:53:29

@SirHiggins: Időről időre bedob valaki ilyen ötleteket, de sose lesz belőlük semmi. Nagyon én se vagyok oda érte, elég unalmas alak vagyok, és kicsit sem társasági lény.

gigabursch 2025.07.28. 20:51:49

Továbbra is küzdök a lottó telitalálatért!

Vagytok itt a blog.hu-n olyan 8-10-en, akiknek kinéz tőlem egy-egy jelentősebb adomány...
(még olyan is, aki kitiltott, de akkor is elismerem a blogját és a munkáját. Visszamenőlegesen is és a várható jövőben is)

gigabursch 2025.07.28. 20:54:09

@savanyújóska:
Akkor fröccsözni és nótázni kel...
:-)

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.07.29. 06:54:50

@savanyújóska: Elnézést, ha ezzel kárt okoztam. Bár nem emlékszem arra, hogy ezt mondtad volna. Van olyan cikk, pl. a Fletcher, ami szerintem érdekes.
(Cirka 10 éve nem elérhető a régi weboldalad...)

savanyújóska 2025.07.29. 07:23:59

@molnibalage: Kárt nem okoztál. De most is pont ebben a bejegyzésben írtam, hogy a hátralevő évben nagyrészt már csak régi cikkek ismétlései lesznek, erre felteszed a linkjeiket.

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.07.29. 08:52:04

@savanyújóska: Sokszor mondtad ezt a "régi cikk lesz", de én mindig azt láttam, hogy lényegében remakeket csináltál, de jó nagyokat a régi anyagaid keverékéből részben. Akkor félreértettem, én azt hittem, hogy így lesz "régi". Elnézést.

Ha egy évig megy a blog és tényleg felteszed minden régi írásod 1:1-ben, akkor minden héten lesz 1 bejegyzés: Mert az írásaid hosszából ez jön le. A blog.hu max. 65k karakteres bejegyzéseket enged. Több írás is gigantikus méretű.

Pl. a Korfu 490k karakter.
Nelson 330k
Mers el Kabir 356k
Sárga Tenger 234k

Csak ez a 4 írás 22 hét lenne, ha pont felszeletelhető minden fejezetnél. És valami 20+ van lementve és átkonvertálva és közel sem minden. A régi, a vitorlás korszakból nem tettem át semmit. Így meg majd még egy évig a blog?

SMS_Vakapád 2025.07.29. 16:08:16

@savanyújóska:
Mostanában olvastam el a régi cikkeket, amit molni oldaláról tudtam letölteni. Én nagyon örülnék neki, ha itt is megjelennének, mivel több kérdést is szeretnék velük kapcsolatban feltenni - bár ennek lehet nem mindenki örül. :) Mivel én csak kb. 1 éve találtam rá a blogodora, ezért nem voltam tisztában vele, hogy a megszüntetését tervezed a közeljövőben, ebből kifolyólag nem küldtem eddig támogatást, pedig a blog minősége alapján abszolút megérdemelné. Nem tervezel esetleg egy "utolsó rohamot", hogy a lelkes támogatók egy kvázi búcsú ajándékot tudjanak küldeni?

savanyújóska 2025.07.29. 16:48:19

@molnibalage: Nyilván nem ismétlek mindent, amit ide is akarok még, az a Coronel/Falkland cikk, teljes terjedelmében, a Camperdown és Matapan cikkek rövidítve, és talán a Musashi, bővítve és átdolgozva. Ha lezárom a blogot, a végén úgyis kiteszem majd a linkedet, böngésszen ott már mindenki kedve szerint.

@SMS_Vakapád: "Nem tervezel esetleg egy "utolsó rohamot", hogy a lelkes támogatók egy kvázi búcsú ajándékot tudjanak küldeni? "

Kakukkos óra nyugdíjba vonulásom alkalmából? Nem, kösz. Az anyagi vonzata sose érdekelt ennek a dolognak, főleg azért, mert tudom, hogy ezzel nem lehet olyan pénzeket keresni, amire már érdemes volna ráhajtani. Ezt én csak "pleasure and interest" csinálom. (Hogy csillogtassam kicsit az angolos műveltségemet is.)

Choba393 2025.07.29. 23:43:04

Nagyon király blog volt, rengeteget nevettem az itt ott beszúrt csípős megjegyzéseken és geopolitikai kritikákon.

Carada 2025.07.31. 00:47:09

@Choba393:
Igen. A blogot én is a technikai oldala miatt találtam meg, azután pedig a következetes és kritikus (vagy következetesen kritikus) történelem-szemlélete miatt is szerettem meg. Nem nagy, de rendszeres összeggel támogatom, és én is szívesen tenném még sokáig. Ez is egyike azok kevés blogoknak, ahol a kommentekből is rengeteg hasznos és érdekes infót lehet szerezni.
@savanyújóska:
Köszönöm a munkádat. Még azt is nagyon becsülöm, hogy nem több támogatást kérsz - pedig biztosan kapnál azt is.
@molnibalage:
A linked a PDF formátum miatt is nagyon hasznos és hiánypótló. Ezúton köszönöm mindkettőtöknek sok hajnali vonatozás elviselhetővé konvertálását. :-)

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.07.31. 09:59:17

@Carada: A PDF-ekben van némi hiba. Utólag vettem csak észre, hogy Zoli képaláírások helyett a képekbe rejtette azokat, így az oda tartozó szöveg a legtöbbnél hiányzik. Ha a képre vitted a kurzort, akkor írta ki a képhez tartozó szöveget. Ezek számomra így elvesztek.

axelot 2025.08.08. 21:43:54

Az elmúlt években ez a blog volt a stabil pont számomra az interneten. Rengeteget érdekes írást olashattam, és megtanultam a dolgokat több nézőpontból is vizsgálni. Ebben a hozzászólások is segítettek, kevés más blogon találtam szakmai vitát a veszekedés helyett.
Én magam is próbáltam ismertetőket írni, persze csak nagyon amatőr formában, és csak a saját szórakozásomra. Így még jobban értékelem azt a hihetetlen munkát és tudást, amit beletettél.
Köszönöm az eddigi munkádat, sokkal többet kaptam, mint amennyit adtam hozzájárulásként, és a két ebook kapcsán is ezt éreztem.
Ha bármelyik irásod/irasaid terveznéd még ebook formában megjelentetni, én szívesen megvenném!

Oktán Pista 2025.08.11. 12:46:38

A bejelentést követő, két heti enyhe lefolyású depressziós hallgatás után tisztelettel kérdezem a bloggazdát, hogy maga a blog tartalma meddig lesz elérhető az írással való felhagyás után?

Személyes megítélésem szerint ez a blog az egyik legérdekesebb és legszínvonalasabb tartalom a neten. Az "Acélmonstrum" megszűnése után viszonylag későn fedeztem föl, és azóta nem csak a friss bejegyzéseket olvasom, hanem a korábbi írásokat is próbálom földolgozni. Szomorú lennék, ha elérhetetlenné válnának.

Ettől függetlenül köszönet a bloggazdának az eddigi színvonalas és önzetlen munkájáért és sok energiát kívánok az utolsó évre, hogy méltó és gazdag lezárással tudjon búcsúzni!

molnibalage · https://militavia.blog.hu/ 2025.08.11. 16:50:59

@Oktán Pista: Gondolom ameddig a blog.hu nem szűnik meg. Miért törölné le őket..???

savanyújóska 2025.08.11. 19:18:10

@Oktán Pista: "a blog tartalma meddig lesz elérhető az írással való felhagyás után?"

Addig, amíg valamilyen rendszerhiba, vagy a blog.hu megszűnése miatt ki nem törlődik a netből.

SimanCsakBálint 2025.08.25. 15:44:53

@savanyújóska: Üdv! Írtam blog.hu-s üzenetet, a biztonság kedvéért ide is írok. Kérlek írj rám. Köszönöm.

savanyújóska 2025.08.26. 09:01:15

@SimanCsakBálint: Mint írtam, a blog szó szerint véve nem szűnik meg, csak jövő nyártól nem kerülnek fel rá újabb tartalmak. De akár még az is elképzelhető, bár egyelőre nem sok esélyt látok rá, hogy hébe-hóba egy-egy poszttal később is jelentkezem majd. Nem zárkózok el attól se, hogy mások írásait feltegyem, bár őszintén szólva nem sok embert ismerek, akik ebben a témában jó színvonalon tudnak írni, és ők általában már megtalálták maguknak a saját publikálási lehetőségeiket. (Haditechnika, Háború Művészete blog, Karosszék tábornok blog, ilyesmik)
A másik üzenetedre ott nem tudtam válaszolni, a gmail azt írta, a megadott cím nem található, vagy nem tud üzeneteket fogadni.
süti beállítások módosítása